O streamingu słów kilka

W dobie pandemii spotkania w szerszym gronie są co najmniej nie wskazane. Dotyczy to także konferencji, webinarów i innych ważnych wydarzeń, które często pojawiają się w kalendarzu Twojej organizacji. Streaming online to świetna alternatywa dla fizycznych wydarzeń tego typu. Na scenę wchodzi jeden prelegent a widownia jest praktycznie nieograniczona. Każdy może oglądać dane wydarzenie w domu, w biurze, w parku lub gdziekolwiek indziej, gdzie tylko ma połączenie z Internetem.

Wyobraź sobie, że sala konferencyjna w Twojej firmie zmienia się nagle w studio nagrań. Bardzo podobne do tych znanych np. z telewizji. Rozstawiamy kamery, podpinamy mikrofony, włączamy światła, ustalamy scenariusz i trzy, dwa, jeden…jesteśmy na żywo! Streaming wydarzeń online to nic innego jak przekaz obrazu i dźwięku na żywo z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Realizacja przekazu na żywo z Twojej firmy to świetny sposób na dotarcie do pracowników na całym świecie za pośrednictwem Internetu. Możemy zorganizować dowolne wydarzenie, od konferencji, przez webinary na podsumowaniach okresowych kończąc. Zobacz naszą ofertę dotyczącą przekazów na żywo.

Streaming dla Twojej firmy w praktyce

Najczęściej nasza usługa polega na kompleksowej organizacji całego wydarzenia. Zaczynamy od spotkania organizacyjnego i ustalenia potrzeb klienta. Omawiamy ilość prelegentów, długość ich wypowiedzi, prezentacje, które mają być wyświetlane, urządzenia dodatkowe, z których obraz ma zostać przekazywany, platformę, na którą wyślemy sygnał i wiele innych aspektów, które są niezbędne do bezstresowego przeprowadzenia streamingu na żywo.  Trzeba pamiętać, że aby przygotować odpowiednią szatę graficzną wydarzenia potrzebujemy czasu. Pomiędzy ustaleniem scenariusza a właściwym wydarzeniem należy mieć w zanadrzu około tygodnia czasu.

Po ustaleniu dokładnych potrzeb klienta przyjeżdżamy z całym sprzętem na omówione miejsce. Może to być sala konferencyjna Twojej firmy lub wynajęte pomieszczenie. Jeśli firma nie posiada sali konferencyjnej mamy do dyspozycji kilka sprawdzonych miejsc, z którymi współpracujemy i możemy polecić.

Kiedy już wniesiemy cały sprzęt na miejsce potrzebujemy kilku godzin do przygotowania naszego mobilnego studia. Rozstawiamy kamery, miksery video, miksery audio i inne niezbędne technikalia dla danego wydarzenia.

Bardzo polecamy organizację tzw. dnia próbnego – czyli rozstawienia całego sprzętu dzień wcześniej oraz przeprowadzenia testów. Podczas takiego dnia możemy przeanalizować raz jeszcze cały scenariusz, zrobić ostatnie poprawki w prezentacjach, oswoić prelegentów ze studiem, kamerami i mikrofonem.

Gotowość

Kiedy wszyscy i wszystko jest gotowe – zaczynamy. O ustalonej godzinie po odliczaniu na głos przez realizatora, wchodzimy na żywo. Od tego momentu Twoi widzowie widzą wszystko to co dzieje się w studiu. Obraz odbierany przez Twojego widza to nie tylko przekaz z kamery. Możemy wyświetlać prezentacje, zrzuty ekranu z tabletów, laptopów, telefonów i innych urządzeń. Wyżej wymienione źródła obrazu możemy pokazywać osobno, dwa lub kilka naraz – wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Oczywiście wszystkie wystąpienia są realizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Mikrofony są dezynfekowane a dystans pomiędzy realizatorami, prowadzącymi a występującym znacznie przekracza rekomendowane 2,5 metra.

Po zakończonej transmisji klient dostaje od nas plik z nagraniem z całego przekazu na żywo, tak aby można było analizować daną konferencję lub wystąpienia prelegentów raz jeszcze.

Streaming konferencji online, dlaczego warto?

Po pierwsze, nie musimy się ograniczać co do liczebności widowni, która może być aktualnie na sali. Kilku prelegentów i nieograniczona liczba odbiorców – praktycznie event doskonały.

Po drugie, kwestia ekonomiczna. Wynajem wielkiej sali dla uczestników konferencji wraz z obsługą wiąże się z dużymi kosztami. Dodatkowo, często jest tak, że na konferencję zjeżdżają ludzie z całego kraju a nawet z zagranicy co wiąże się z kosztami zakwaterowania, wyżywienia oraz paliwa – w przypadku wydarzenia online ten koszt zwyczajnie nie istnieje.

Po trzecie, każde wydarzenie online jest rejestrowane przez co najmniej dwie kamery – można wracać do każdego momentu konferencji dowolną ilość razy. Bardzo wygodne rozwiązanie, które nie zawsze jest możliwe przy wydarzeniach fizycznych.

Podsumowanie

Streaming konferencji na żywo to świetne rozwiązanie dla każdej firmy, która chce zachować stały kontakt ze swoim zespołem lub klientami, zachowując przy tym reżim sanitarny i znacznie ograniczając koszty. Zapraszamy do kontaktu!