Od początku pandemii Covid-19, zarówno jako przedsiębiorcy jak i prywatne osoby musieliśmy ograniczyć sporo bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi. Uderzyło to zarówno w sferę biznesu jak i nasze prywatne odczucia. Spotkania na żywo, z dużym gronem osób stały się niemożliwe, jednak sieć Internet daje nam alternatywę. Streaming wydarzeń online to nowa rzeczywistość w naszym codziennym życiu – tym zawodowym jak i prywatnym.

Streaming Wrocław - operatorSpotkanie online z bliskimi nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Możemy zobaczyć się choćby za pomocą smartfona, korzystając z popularnych komunikatorów. Jednakże zorganizowanie i streaming konferencji online wymaga pewnego rodzaju wiedzy, umiejętności i doświadczenia a także zaplecza sprzętowego.

Wśród przedsiębiorców krąży mit, że zorganizowanie takiego wydarzenia przez profesjonalną firmę jest bardzo drogie i w gruncie rzeczy nieopłacalne. W niniejszym artykule chciałbym obalić to błędne przeświadczenie.

Koszty streamingu vs klasyczne wydarzenie

Porównując koszty organizacji sympozjum, konferencji, szkolenia czy innego wydarzenia w klasyczny sposób z kosztami wydarzenia na żywo za pośrednictwem Internetu, szybko zauważymy, że druga forma organizacji imprezy, ze względów ekonomicznych jest dużo bardziej opłacalna.

Streaming konferencji online (czy też sympozjum albo szkolenia) nie wymaga wynajęcia ogromnej sali konferencyjnej, hotelu dla gości i prelegentów czy też cateringu. Nie ma kosztów dojazdu uczestników i wielu innych mniejszych, ale sumarycznie równie kosztownych czynników. Koszty organizacji streamingu online są stosunkowo niewielkie. Cała organizacja wydarzenia w sieci, sprowadza się do zatrudnienia agencji, która pomoże Twojej firmie od procesu przygotowawczego do finalnego efektu w postaci streamingu online. Dzięki temu rozwiązaniu, każdy uczestnik może wygodnie rozsiąść się w fotelu, w domowym zaciszu i ze spokojem wysłuchać prelegentów wydarzenia. Dodatkowo, w wydarzeniach online nie mamy ograniczeń co do ilości uczestników. Mogą liczyć się w dziesiątkach tysięcy i każdy z nich będzie miał dokładnie taki sam odbiór eventu.

Jeśli organizujemy szkolenie, konferencję online czy też koncert, możemy za pomocą rozwiązań Pay Per View  sprzedawać bilety na swoje wydarzenie. Dzięki czemu koszty organizacji całego eventu bardzo szybko mogą się zwrócić. Całość zamykamy w przejrzystej platformie a płatność odbywa się za pomocą popularnych w Polsce operatorów takich jak PayU czy Tpay.

Organizacja wydarzeń online

Streaming konferencji WrocławJako DSTagency.pl zajmujemy się kompleksową organizacją wszelkiego rodzaju wydarzeń online, które odbywają się na żywo (streaming live). Od pierwszego telefonu po końcowy efekt prowadzimy firmę „za rękę”. Wspólnie z Twoją firmą ustalamy rodzaj wydarzenia, czy ma być płatne dla użytkownika, ile będzie potrzebnych kamer, ile jest przewidywanych prelegentów i mnóstwo innych szczegółów. Dzięki dobremu przygotowaniu i organizacji, wydarzenia przebiegają sprawnie, profesjonalnie i są bardzo przystępne w odbiorze dla użytkownika.

Korzystając z pomocy profesjonalistów możesz uczynić swoje wydarzenie online bardzo atrakcyjnym. Duża ilość kamer, możliwość dodawania prezentacji do ekranu, podpisy, animacje logotypów oraz bardzo dobry dźwięk. Te składowe naszych realizacji zapewniają zainteresowanie i zaangażowanie widza przez  cały czas trwania konferencji lub innego wydarzenia online.

Podsumowując, pandemia Covid-19 zmusiła firmy do przejścia w strefę online, jednak oprócz oczywistego bezpieczeństwa, realizacja streamingu wydarzeń online zapewnia komfort ekonomiczny, ponieważ koszt takich realizacji jest niewspółmiernie mniejszy od tradycyjnych eventów. Sprawdź cennik streamingu online.