Sesje firmowe. Ale…jak?

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda sesja zdjęciowa dla firmy? Wszyscy pracownicy muszą przyjechać do studia fotograficznego i po kolei po długim oczekiwaniu robią sobie zdjęcia? Otóż cały ten proceder może wyglądać zgoła inaczej. Wystarczy, że firma zaprosi nas do siebie. W sali konferencyjnej, lub w jednym z biur urządzimy tymczasowe studio fotograficzne i wtedy bez pośpiechu, każdy z firmy będzie odrywany tylko na chwilę od swoich zajęć nie tracąc całego dnia. Szybki make-up w wykonaniu naszej makijażystki i już jesteś gotowy na pozowanie przed obiektywem.

Przygotowanie

Zarówno my jako mobilne studio fotograficzne jak i Ty i Twoi pracownicy musimy się do takiej sesji odpowiednio przygotować. My robimy listę sprzętu niezbędnego do wykonania danego zlecenia (każde jest troszkę inne), pakujemy lampy, tła, statywy, obiektywy, przedłużacze i… wyruszamy do firmy.

Od firm oczekujemy przygotowania w formie odpowiedniego ubioru (lub kilku zestawów), dobrych fryzur oraz otwartości na sugestie fotografa. Do tego niezbędnym do wykonania sesji jest puste pomieszczenie lub odpowiednia przestrzeń. Kiedy przyjedziemy już do siedziby firmy i rozłożymy studio, zaczynamy działać…

Punkt kulminacyjny: sesja

Kiedy studio jest gotowe, lampy rozstawione, aparat spoczywa w gotowości na statywie a makijażystka aż się pali do pracy – zaczynamy. Wołamy pracowników po kolei – najpierw muszą wpaść w ręce pani makijażystki, gdzie zostaną odpowiednio przygotowani. Następnie kilka poz, kilka błysków lamp i… następna osoba. W zależności od ustaleń dotyczących ilości zdjęć wykonujemy taką ilość abyśmy mogli wybrać te kilka najlepszych.

Backstage: obróbka

Oprócz doskonałego przygotowania w postaci odpowiednich strojów, fryzur, makijażu i oświetlenia każde zdjęcie zostaje poddane obróbce w programach graficznych. Jest to proces niezbędny do perfekcyjnego wyciągnięcia barw, usunięcia niedoskonałości skóry i wyeksponowania niektórych elementów zdjęcia. Obrobione zdjęcia trafiają w kilku (wcześniej ustalonych) rozdzielczościach i formatach, tak aby mogły być wykorzystane w dowolnym celu – od druku po zastosowania web.

Podsumowanie

Sesje zdjęciowe z dojazdem we Wrocławiu

Sesje z dojazdem do klienta to nic strasznego – klient nie traci cennego czasu pracowników na dojazd do studia. Studio przyjeżdża do siedziby firmy. Jeśli wszyscy rzetelnie przygotujemy się do danej sesji – cały proces przebiega bardzo sprawnie. Zapraszamy do kontaktu – to nic nie kosztuje.