Udana impreza? Co to właściwie znaczy?

Powszechnym stał się fakt, że żyjemy w takich czasach, w których szczegół, detal i dbałość o każdy element jest bardzo istotnym elementem świadczonych usług. Dotyczy to nie tylko branży eventowej ale właściwie każdej gałęzi biznesu usługowego. Powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach nigdy nie było tak aktualne. Dokładnie tak samo jest w przypadku organizacji imprez gdzie udane przedsięwzięcie to takie gdzie każdy drobny detal po prostu zadziała.

Aby imprezę zaliczyć do udanych musimy zadbać o to, żeby każdy jej element był najwyższej jakości. Najważniejszym miejscem na każdej imprezie jest scena (lub podest DJ). To tutaj jest skierowany wzrok uczestników zabawy, to stąd wygłaszane są przemówienia i to tutaj rozmieszczone jest główne nagłośnienie.

Nagłośnienie eventów we Wrocławiu - DSTagency.pl

Jakiego sprzętu użyć?

Jeśli mówimy o samym sprzęcie, musimy zadbać o to, żeby był on jak najwyższej jakości. Wysoka jakość to dla nas przede wszystkim niezawodność i doskonałe brzmienie. Niezawodności nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć – nikt nie może sobie pozwolić, żeby zabrać całe „zapasowe” nagłośnienie. Awaria na imprezie po prostu nie wchodzi w grę, dlatego nasze nagłośnienie jest regularnie testowane i poddawane serwisowi.

Stawiamy na znane marki, które testowaliśmy osobiście. Przez lata, które spędziliśmy na różnego rodzaju eventach byliśmy świadkami działania i awarii różnego nagłośnienia, dzięki czemu mogliśmy bezbłędnie wybrać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania pod względem niezawodności oraz brzmienia.

Cisi bohaterowie zaplecza

Jednak samo nagłośnienie to nie wszystko – do tego niezbędna jest zgrana ekipa, która jest w stanie sprawnie zmontować cały zestaw głośników, procesorów dźwięku, mikrofonów, konsoli DJ, miksera dźwięku i innych elementów.

Nagłośnienie eventów - Wrocław - DST agency

W tym zespole jednak wyróżnia się jedna osoba, która jest odpowiedzialna za finalny efekt, który słyszą odbiorcy. To realizator nagłośnienia czy też nagłośnieniowiec – jeśli widzisz na imprezie kogoś biegającego z tabletem i wsłuchującego się w to co dzieje się na scenie – to właśnie on. Dzięki niemu dźwięk docierający do naszych uszu jest krystalicznie czysty, a odbiór imprezy spotęgowany.

Podsumowując, na dobry odbiór koncertu czy imprezy bardzo duży wpływ ma nagłośnienie. Jednak pod tym pojęciem kryją się trzy składowe: sprzęt – wysokiej jakości, ekipa techników – zgrana i doświadczona oraz technik nagłośnienia.