Ustal budżet


Nawet najlepiej zorganizowana impreza nie ma sensu jeśli budżet nie będzie się zgadzał. Podczas planowania wydatków musisz pomyśleć o wszystkim nawet z małym zapasem. Bądź gotowy na awarię prądu (co za tym idzie: wynajem agregatów), na nagły brak alkoholu czy inne czynniki, które pochłaniają nieplanowane zasoby budżetu a mogą się wydarzyć. Czasem warto odpuścić jedną atrakcję wieczoru na rzecz buforu bezpieczeństwa. Planując budżet warto zadbać o cenę obsługi eventu. Najlepsze ceny zapewniają agencje, które zajmują się kompleksowo organizacją imprez. Jeśli firma jednym transportem i jedną ekipą techników przywozi oraz obsługuje sprzęt nagłośnieniowy, scenę, oświetlenie, fotobudkę, stanowiska do VR, ekran LED i sprzęt do transmisji tego co dzieje się na scenie to może zaproponować najlepszą cenę.

Sporządź scenariusz imprezy


Dobrze zaplanowana impreza to mniej niedomówień i improwizacji podczas jej trwania. Najlepiej jest rozpisać plan ramowy imprezy z orientacyjnymi godzinami jednak pamiętając, że życie weryfikuje najlepsze scenariusze. Dobry plan zapewnia komfort psychiczny prowadzącemu imprezę, DJ’owi, występującym na scenie oraz organizatorom. W ramach imprezy zostawmy zapas czasu na improwizację i bądźmy przewidywalni. W naszej głowie przemówienie prezesa może trwać 15 minut a w rzeczywistości występujący przywita gości, będzie życzył wspaniałej imprezy i zajmie mu to 5 minut. Co zrobić z pozostałym czasem? Jeśli nie wymaga to wcześniejszych przygotowań – przejść do następnego punktu imprezy. Pamiętajmy jednak, że uczestnicy przyszli na wspólną zabawę a nie na wysłuchiwanie przemówień. Krótkie przerywniki w postaci wystąpień są wskazane jednak jeśli trwają zbyt długo albo pauzy pomiędzy nimi są zbyt długie uczestnicy zaczną się nudzić i rozchodzić. Pamiętajmy o zrównoważeniu zabawy ze sprawami organizacyjnymi.

Impreza z zadaszeniami - namioty - DST agency

Weź pod uwagę pogodę


Jeśli organizujesz imprezę plenerową musisz wziąć pod uwagę czynniki atmosferyczne. Warto pomyśleć o zadaszonej (wodoodpornej) scenie oraz namiotach gastronomicznych. W razie załamania pogody kilka dni wcześniej, można także mieć w zanadrzu zapasową lokalizację (np. możliwość rezerwacji terminu w hangarze). Oczywiście na niepogodę nie mamy wpływu, jednak można minimalizować szkody spowodowane deszczem czy nagłym spadkiem temperatury.

Przygotuj plan B i C


Przezorny zawsze ubezpieczony. Podczas organizacji imprez ta staropolska mądrość jest bardzo uniwersalna. Na każdą ewentualność trzeba mieć plan zapasowy a najlepiej dwa. Jeśli DJ nie dojedzie warto mieć kontakt do kilku innych, jeśli zabraknie prądu warto mieć numer do firmy zapewniającej agregaty prądotwórcze, a jeśli nie dojedzie catering? No cóż – obdzwaniasz awaryjnie wszystkie zaprzyjaźnione restauracje. Jednak żeby uniknąć wszystkich nieprzyjemnych sytuacji przejdźmy do kolejnego punktu.

Obsługę zostaw profesjonalistom


Impreza z definicji ma być dobrą zabawą i wbrew pozorom Ty jako organizator też możesz bawić się świetnie. DJ Wrocław - DST agency blogWystarczy, że wszystko idzie według planu. Żeby tak było musisz postawić na profesjonalistów. Kiedy imprezą zajmują się ludzie, dla których problemy nie istnieją, mają niesamowite doświadczenie i wiedzą co robić w sytuacjach awaryjnych nawet nie zorientujesz się, że coś poszło nie tak. Impreza ma przebiegać płynnie a Twoi goście mają czuć pełen komfort i przeżyć niezapomniane chwile. Jak znaleźć firmy, które spełnią wyśrubowane oczekiwania? Po pierwsze, szukaj osób (firmy tworzą ludzie) z doświadczeniem – nic tak nie uczy, jak ilość różnorodnych sytuacji, które spotyka zespół z imprezy na imprezę. Po drugie, nie oszczędzaj – oczywiście zdroworozsądkowo. Sztuka polega na znalezieniu odpowiedniego stosunku ceny do jakości. Jeśli nawet agencja nie chce obniżyć ceny to może w tej samej kwocie zastosuje więcej elementów oświetlenia? Cena ta sama a efekt wow gwarantowany.