Jak każde zlecenie, filmowanie w biurze małym czy dużym zaczyna się dokładnie tak samo. Od kontaktu. Niezależnie czy jest to mail czy telefon – najpierw klient znajduje nas w Internecie lub usłyszy od nas od znajomych albo innych firm i…dzwoni. W czasie rozmowy telefonicznej możemy wstępnie ustalić założenia zlecenia, czy jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom i czy nasza wizja pokrywa się z oczekiwaniami klienta. Jeśli wszystko jest ok, umawiamy się na spotkanie.

Na spotkaniu planujemy dzień zdjęciowy, od budżetu przez bardzo ogólnikowy i ramowy scenariusz po ustalenie terminów. DST Film Studio - Filmowanie na potrzeby korporacji we WrocławiuPodczas takiego spotkania klienci najczęściej pokazują nam już gotowe formy filmowe, które im się podobają, przedstawiają swoją wizję przedstawienia firmy i mówią o czym rzeczony film korporacyjny miałby być. Przykładowy cennik naszych usług filmowych możesz znaleźć pod tym linkiem.

Kiedy mamy ustalone szczegóły, przystępujemy do pisania scenariusza. Czy jest to prosty wywiad z Prezesem firmy, czy jest to wideo szkoleniowe czy film przedstawiający procesy produkcyjne w firmie – każda z tych form wymaga scenariusza według, którego będziemy później działać na planie. Rozpisujemy szczegółowo plan działania i odsyłamy do klienta. Po zaakceptowaniu – ruszamy na plan.

Zazwyczaj polecamy zarezerwowanie sobie całego dnia na kręcenie materiału u klienta – dzięki temu nie musimy się bardzo śpieszyć a powtórki ujęć nie generują dużego stresu. Mało który klient wie jak wielką rolę w filmach (nawet tych) najprostszych odgrywa nie sam obraz ale też dźwięk. Dla najlepszego efektu, klient musi nam w pełni zaufać i dać nam czas na ustawienie wszystkiego tak, abyśmy zarówno my jak i klient byli zadowoleni z efektu.Prezes - klaps na planie filmowym - DST Film studio

Oprócz dźwięku dużą rolę na planie odgrywa światło. Nawet przy kręceniu prostego wywiadu czy wypowiedzi Pana prezesa – musimy bardzo dobrze oświetlić zarówno osobę filmowaną jak i jej otoczenie, tak aby cała scena była spójna a najważniejsze jej elementy wyeksponowane.

Filmowanie korporacyjne wymaga odpowiedniej ilości czasu, dobrego scenariusza i świetnego zgrania na planie. Jeśli wszystkie te składowe są spełnione – możemy mieć pewność, że film będzie w finalnym efekcie wyglądał świetnie.